Nadzwyczajni szafarze Komunii świętej na Jasnej Górze

img_0940Siedmiu nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej z naszej archidiecezji (z Rogowa, Gościeszyna, Lisewa Kościelnego, Żonia i Strzałkowa) uczestniczyło w 5. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej na Jasnej Górze. Spotkanie odbyło się w sobotę, 8 października. Uczestniczył w nim również opiekun szafarzy ks. dr kan. Franciszek Jabłoński.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 1045 zawiązaniem wspólnoty  i konferencją w Sali o. Kordeckiego, którą wygłosił ks. Zbigniew Chromy. Zwrócił w niej uwagę m.in. na to, aby adorować Ciało Chrystusa, kiedy szafarz posługuje w domu chorego i w czasie rozdawania Komunii świętej w kościele. Następnym punktem spotkania była Msza św. odprawiona w jasnogórskiej bazylice, której przewodniczył bp Stefan Cichy. Homilię wygłosił bp Adam Bałabuch, nowy przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

W homilii bp Adam Bałabuch przypomniał słowa św. Matki Teresy, która pisała: „Gdy rozdawałam Komunię Świętą naszym siostrom w naszym domu macierzystym, nagle uświadomiłam sobie, że trzymam Boga w swoich dwóch palcach. Wielkość pokory Boga. Naprawdę nie ma większej miłości, nie ma większej miłości niż miłość Chrystusa”.

Przed błogosławieństwem bp Stefan Cichy przypomniał, że następna pielgrzymka odbędzie się w roku 2012, a kolejna za dwa lata czyli w 2014. Na zakończenie pielgrzymki szafarze wierni uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich.