Archiwa kategorii: Dni skupienia

Szafarze w Gnieźnie

„Nie jesteście funkcjonariuszami, ale uczestnikami Eucharystii, tego największego daru uobecniającego tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa” – mówił w sobotę do nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. kończącej adwentowy dzień skupienia, zorganizowany w gnieźnieńskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. W wygłoszonej homilii, nawiązując do czytanej tego dnia Ewangelii wskazał na Maryję jako nauczycielkę wiary i bezgranicznego zawierzenia Bogu, która Jego wolę przyjęła nie tylko z pokorą, ale także jako błogosławieństwo.

Czytaj dalej

Spotkanie adwentowe

Ks. Jakub Dębiec, opiekun nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji gnieźnieńskiej zaprasza na spotkanie adwentowe, które odbędzie się w sobotę 22 grudnia 2018 r. o godz. 10:00 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie.

Plan spotkania przewiduje udział w Eucharystii, konferencję, spotkanie z księdzem arcybiskupem Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski oraz poczęstunek.

UWAGA! Uczestnicy proszeni są o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy → TUTAJ

Skupienie dla szafarzy

Szafarze archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyli w dorocznym adwentowym dniu skupienia. Spotkanie odbyło się 9 grudnia w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Konferencje głosili Mariola i Dariusz Kornetowie z Domowego Kościoła, a Mszy św. przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś.

Czytaj dalej