Archiwa kategorii: Pielgrzymki

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbyła się  w sobotę 20 września 2014 r. Uczestniczyło w niej ponad 1700 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Z archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyła w pielgrzymce 15 osobowa grupa wraz z opiekunem ks kan. Franciszkiem Jabłońskim.

Pielgrzymka była szczególną okazją, by zawierzyć posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej Najświętszej Maryi Pannie.

Czytaj dalej

Nadzwyczajni szafarze Komunii świętej na Jasnej Górze

img_0940Siedmiu nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej z naszej archidiecezji (z Rogowa, Gościeszyna, Lisewa Kościelnego, Żonia i Strzałkowa) uczestniczyło w 5. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej na Jasnej Górze. Spotkanie odbyło się w sobotę, 8 października. Uczestniczył w nim również opiekun szafarzy ks. dr kan. Franciszek Jabłoński.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 1045 zawiązaniem wspólnoty  i konferencją w Sali o. Kordeckiego, którą wygłosił ks. Zbigniew Chromy. Zwrócił w niej uwagę m.in. na to, aby adorować Ciało Chrystusa, kiedy szafarz posługuje w domu chorego i w czasie rozdawania Komunii świętej w kościele. Następnym punktem spotkania była Msza św. odprawiona w jasnogórskiej bazylice, której przewodniczył bp Stefan Cichy. Homilię wygłosił bp Adam Bałabuch, nowy przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Czytaj dalej