25 maja 2024

Czy istnieje życie pozaziemskie?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć tak lub nie, ponieważ dopóki nie ma dowodów, nie można powiedzieć kategorycznie, – nie życie w kosmosie nie istnieje, z drugiej strony biorąc pod uwagę wielkość wszechświata, a według niektórych nawet wieloświatów, to ciężko wykluczyć życie na innych planetach.

O wszechświecie

Wielkość wszechświata i to jak człowiek niewiele o nim wie, w jak niewielkim stopniu go zbadał, jest podstawowym argumentem, za tym, aby nie wykluczać życia pozaziemskiego. W tak gigantycznym wszechświecie, a nawet według jednej z teorii wieloświecie, wręcz niemożliwe jest, aby tylko człowiek w nim żył, czy nawet był istotą inteligentną. Szerzej ta teoria została opisana na portalu https://www.aliens.pl/. Jednak z drugiej strony pada argument, że jeżeli coś nie jest udowodnione, to na chwilę obecną nie istnieje. Warto tu dodać, że za życie pozaziemskie ludzie uznają nawet najbardziej prymitywne organizmy, nie chodzi tu tylko o istoty bardzo rozwinięte biologicznie. Jednokomórkowce, bakterie też się tu zaliczają jako życie pozaziemskie.

Brak dowodów na życie pozaziemskie

Dopóki nie będzie dowodów na istnienie życia pozaziemskiego, można jedynie snuć domysły oraz fantazjować i niektórzy to robią. Są zwolennicy teorii, że życie nie tylko istnieje, ale jest również powszechne i inteligentne, a wiele ras pozaziemskich jest znacznie bardziej rozwiniętych niż ludzie, według niektórych dzielą nas miliony lat, aby dorównać technologii niektórych kosmitów. To może być zarówno prawda jak i zupełna fikcja, na ten moment można być jedynie jej zwolennikiem lub przeciwnikiem, bo żadna ze stron nie jest w stanie w 100% udowodnić swoich racji, bo zawsze dostanie kontrargument.