18 czerwca 2024

Które kryształy mogą dodać Ci energii?

Istnieje naprawdę wiele kryształów, które mogą ci pomóc i zapewnić tak bardzo nam dziś potrzebne doładowanie akumulatorów, czyli więcej pozytywnej energii. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli napotkasz zmęczenie, wybierz kamienie, które są połączone z żywiołem Ognia. Ten żywioł to personifikacja energii. Odkryjesz również, że kamienie rządzone przez ogień są często rządzone przez Słońce lub planetę Mars i prawie zawsze mają kolor czerwony.

Kryształy które dodadzą Ci pozytywnej energii

Mars jest często nazywany planetą wojowników. Jeśli chcesz walczyć ze zmęczeniem, musisz myśleć jak wojownik. Biorąc to pod uwagę, kryształy w tej kategorii to Rubin, Granat, Czerwony Jaspis i Bursztyn. A ponieważ zmęczenie może również nieść ze sobą rundy depresji i/lub bezsenności, na liście znajdują się również Ametyst i Zielony Awenturyn.

Jakie kamienie najszybciej dodają energii?

Rubin to szkarłatny kryształ rządzony przez składnik Ognia i planetę Mars. Ten silny energetyzator przyspiesza przepływ krwi, zwiększa wytrzymałość i zapewnia nową energię. Użyj go na czakrze sakralnej lub korzeniowej. Surowe, szorstkie rubiny są znacznie tańsze i doskonale nadają się do tego rodzaju leczenia. Przeładuj rubiny, używając miękkiej szmatki, aby je przetrzeć i kładąc je na parapecie w nocy, aby zostały naładowane przez gwiazdy.
Granat to burgundowo-czerwony kamień, który jest również rządzony przez Ogień i planetę Mars. Załóż czakrę korzenia, może to również poprawić krążenie i zwiększyć poczucie witalności, której możesz brakować. Ten rozgrzewający kryształ można nosić lub nosić w kieszeni (jak wszystkie te kryształy) i można go ładować nawet w mroczną noc.

Tego nie wiedziałeś o energetycznych kamieniach

Red Jasper to „wojownicza skała”. Ta czerwona skała jest, podobnie jak Rubin i Granat, również rządzona przez Ogień i Marsa. Jest niezbędny, jeśli musisz zwiększyć wytrzymałość, poprawić krążenie i dać niesamowity zastrzyk energii systemowi. Jest powiązana z czakrą korzenia i może być ładowana poprzez przepuszczenie jej przez czerwony, standardowy płomień świecy.

Bursztyn, skamieniałe resztki żywicy starożytnego drzewa, jest powiązany z Ogniem i Słońcem. Ten ognisty, złoto-pomarańczowy „kamień” ponownie ładuje twoje poziomy energii, wzbudzając bardziej przychylne nastawienie. Jeśli twoje emocje szaleją z powodu emocjonalnego przeładowania, połóż bursztyn na splocie słonecznym lub czakrze sakralnej, aby zrównoważyć te emocjonalne napięcia. Można ją przeładować, kładąc ją na nasłonecznionym parapecie.

Ametyst jest kamieniem uspokajającym dla osób znoszących zmęczenie, które można przypisać przeciążeniu emocjonalnemu. Ten purpurowy kryształ jest rządzony przez składnik Powietrza i planetę Jowisz. Jest uważany za niesamowity kamień leczniczy na emocjonalne zmęczenie, bezsenność i bóle głowy. Równocześnie równoważy poziom glukozy we krwi i ładuje inne kamienie. Umieść go na swojej czakrze brwiowej lub pod poduszką w nocy. Oczywiście można go nosić lub nosić. Przeładuj ametyst, umieszczając go w świetle księżyca, ponieważ ten kamień nie powinien być wystawiany na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Awenturyn, choć zielony, jest cudownym kryształem do usuwania negatywności, zwiększania optymizmu i wpływania na korzystniejsze perspektywy. Jest to łagodniejszy kamień stymulujący, ale nadal może zachęcać do regeneracji sił na całe życie. To kamień ziemi, rządzony przez Merkurego. Awenturyn jest wykorzystywany w czakrze serca do wyciszenia ataków paniki i nerwowości związanej ze zmęczeniem emocjonalnym. Można go naładować, umieszczając go między liśćmi rośliny w ciągu dnia.

Niektórzy z was mogą się zastanawiać, dlaczego żywioły i planety są nazwane opisami kryształów. Każdy element – Ziemia, Powietrze, Ogień i Woda – i każda planeta – od Słońca po Plutona – odpowiadają różnym energiom, emocjom, atrybutom, kolorom i tak dalej.
Na przykład ogień jest powiązany z kolorem czerwonym i jest wykorzystywany do siły fizycznej, siły przetrwania, ochrony, energii i odwagi. Woda jest niebieska i jest wykorzystywana do leczenia, relaksu, odpoczynku i mocy psychicznych.

Ziemia jest regulowana przez zieleń i jest wykorzystywana do uziemienia, spokoju, stałości, płodności, gotówki i ogrodnictwa/rolnictwa. Powietrze jest żółte i jest składnikiem komunikacji, podróży i wszelkich spraw dotyczących intelektu.

Wymieniono tutaj Marsa, Słońce, Jowisza i Merkurego. Mars jest za odwagą, pasją, ochroną i siłą i podobnie rządzi się czerwienią. Słońce zajmuje się siłą fizyczną, ochroną, uzdrowieniem i sukcesem, a jego kolor jest złoty lub żółty. Jowisz służy do medytacji, duchowości, sukcesu i psychicznego poznania, a jego kolor jest fioletowy. Merkury reguluje komunikację, mądrość, samoreformację, naukę i podróże, a jego kolor jest żółty. Innym obszarem, w którym możesz potrzebować trochę karwasza, jest popołudniowe wypalenie. Zjadłeś obiad, jest wczesne popołudnie i jesteś gotowy na drzemkę. Ten rodzaj popołudniowego kryzysu można złagodzić dzięki kryształom zamiast napojów zawierających kofeinę lub słodkich przekąsek. Kryształy, które wspiąć się na szczyt tego popołudnia to Ruby, Amber i tak, Red Jasper. Rubin i Bursztyn przeładowują kamienie, i uruchomi Twój system. Innym do wypróbowania jest Aventurine, który doda trochę optymizmu do miksu.

Co jeśli masz trudności ze złapaniem niektórych Z? Jesteś tak wyczerpany, że myślisz, że możesz spać przez tydzień, ale twój umysł się nie wyłącza. Filiżanka herbaty rumiankowej? Może trochę uspokajającej muzyki i trochę medytacji? Idź po to. Różany kwarc i ametyst również zapewnią bardziej relaksujący sen, jeśli zostaną umieszczone pod poduszką. Są to uspokajające kamienie, które bardzo pomogą osobom z przeciążonym mózgiem i napadami bezsenności. Innym kamieniem, który pomoże Ci się zrelaksować, jest Blue Lace Agate, który trzymany w dłoni pomoże zrelaksować całemu ciału.

Podsumowanie wpisu o kamieniach dodających pozytywnej energii

Poprawi również jakość snu, podobnie jak kryształowy Iolite, który również pomaga przy bólach głowy, zmęczeniu oczu i napięciu psychicznym, uspokajając przeciążone nerwy. Tak więc, niezależnie od tego, czy jesteś biegaczem długodystansowym, czy po prostu biegasz przez stres dnia po dniu, mam nadzieję, że jeden lub więcej z tych kryształów pomoże ci zwalczyć zmęczenie i przyniesie ci spokój i energię.

źródło: esennik.pl – o snach, przewidywaniu przyszłości i magicznych kamieniach